ماهی
چهار شنبه , فوریه 19 2020
خانه / ماهی سالمون قزل آلا / پخش ماهی سالمون قزل آلای تازه دریای خزر

پخش ماهی سالمون قزل آلای تازه دریای خزر

پخش ماهی سالمون پرورشی تازه به صورت زنده و غیر زنده توسط یکی از تولید کنندگان برتر کشوردر سراسر کشور صورت می گیرد. ماهی سالمون که از خانواده ماهیان قزل آلای و آزاد ماهیان است پخش آن به دو صورت امکان پذیر است. ماهی سالمون دریای خزر که به ماهی آزاد معروف است و ماهی سالمون پرورشی که در داخل استخرهای آب شیرین تکثیر می شود. ماهی سالمون پرورشی با ماهی سالمون دریایی بسیار متفاوت است. از لحاظ شکل ظاهری ماهی سالمون پرورشی چاق تر از ماهی سالمون دریای خزر است.

پخش ماهی سالمون

 

چگونه ماهی سالمون اصلی را از سالمون دریای خزر تشخیص دهیم؟

ماهی سالمون یکی از لذیذترین خوراکی هایی است که به دلیل گوشت نارنجی آن توانسته توجه بسیاری از مردم را به خود جلب نماید. یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد می پرسند این است که چگونه می توان ماهی سالمون اصلی را از ماهی سالمون پرورشی تشخیص دهیم؟ ماهی سالمون در اصل متعلق به کشور نروژ و اقیانوس اطلس بوده  که به صورت پرورش در قفس می باشند. ماهی سالمون اصلی که به سالمون نروژ معروف است در دریا و از غذای دریایی استفاده می کند. گوشت نارنجی ماهی سالمون به دلیل استفاده از غذایی است که برای تغذیه آن استفاده شده است.رنگ بدن این ماهی به دلیل رنگدانه های کارتنویید است همان چیزی که در هویج یافت می شود.

هنگامی که ماهی سالمون به صورت پرورشی تولید می شود در غذای این ماهی از یک سری رنگدانه استفاده می شود که سبب می شود تا گوشت ماهی سالمون به صورت نارنجی درآید. بر خلاف ماهی سفید، ماهی کپور و ماهی آمور و همچنین قزل آلا که بدن آن از گوشت سفید تشکیل شده است.

ماهی آزاد

در دریای خزر نیز گونه ای از ماهی قزل آلا یافت می شود که گوشت بدن آن نارنجی است. امروزه به دلیل صید بی رویه آن این ماهی  کمیاب شده و در معرض انقراض قرار گرفته است. این نوع از ماهی قزل آلای دریای خزر را ماهی آزاد یا سالمون گفته می شود. ماهی آزاد یک ماهی پرجرب است اما نوع چربی آن به گونه ای نیست که برای بدن مضر باشد بلکه بر عکس از دسته اسیدهای چرب آمینه است که برای سلامتی بسیار مفید می باشد.

پخش ماهی سالمون

منبع : salmono.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خدیجه صادقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09124205262
شماره تلفن ثابت:44150285
شماره فکس:02144150285
آدرس کانال: Iranmahiha@
آدرس سایت: www.iranfishco.ir
پست الکترونیکی: sadeghi_247@yahoo.com