ماهی
دوشنبه , دسامبر 21 2020
خانه / ماهی سالمون پرورشی / صادرات ماهی سالمون پرورشی اصل ایران

صادرات ماهی سالمون پرورشی اصل ایران

صادرات ماهی سالمون از ایران به چه کشورهایی است و به طور میانگین در سال چه مقدار می باشد؟ چه مقدار آن ماهی سالمون پرورشی است که اصلیت آن در ایران پرورش داده شده و ماهی سالمون ایرانی نامیده می شود؟ روسیه از جمله کشورهایی است که خریدار ماهی سالمون پرورشی از ایران می باشد.

سالیانه چندین هزار تن ماهی از ایران برای بسیاری از کشورهای همسایه صادر می گردد. که از جمله آنها ماهی سالمون، کپور، آمور و قزل آلا می باشد. ماهی سالمون به دو صورت دریایی و پرورشی موجود می باشد.  صادرات ماهی سالمون دریایی در مقایسه با ماهی سالمون پرورشی کمتر بوده است.برای شناخت بیشتر این ماهی ابتدا به مشخصات ماهی سالمون و شکل ظاهری آن می پردازیم.

مشخصات ماهی سالمون

این سوال برای بیشتر افراد پیش می آید که ماهی سالمون دارای چه مشخصاتی است؟ همچنین برای صادرات ماهی سالمون چه مشخصه ای را باید در نظر گرفت. این ماهی در مقایسه با ماهی های دیگر مانند کپور و آمور دارای چه ویژگی هایی است ؟ ماهی سالمون از خانواده ماهی قزل آلا و از گروه ماهیان آزاد به شمار می آید. یکی از مهمترین مزیت استفاده از ماهی سالمون در مقایسه با سایر ماهی های ذکر شده، مقدارامگا 3 و اسیدهای چرب آن است. مقدار اسیدهای چرب در ماهی سالمون به وفور بیشتر از دیگر ماهی هاست. یکی از مشخصات بارز ماهی سالمون گوشت نارنجی آن است. ماهی سالمون کاملا شبیه ماهی قزل آلا است اما دارای یک سری تفاوت هایی نیز می باشد.

علاوه بر این که گوشت ماهی سالمون صورتی و گوشت ماهی قزل سفید است، از لحاظ شکل ظاهری نیز می توان این دو ماهی را از هم تشخیص داد. از لحاظ شکل ظاهری نیز می توان این دو ماهی را از یکدیگر شناخت. دو تقاوت ظاهری ماهی سالمون و قزل آلا:

  • نیمه پایین تنه سالمون برخلاف قزل آلا خال ندارد.
  • فک ماهی قزل آلا از چشمش بالاتر است در حالی که فک بالای ماهی سالمون هرگز از چشمش بالاتر نمی رود.

 

شکل ماهی سالمون

ماهی سالمون مانند بسیاری از ماهیان دیگر دارای بدن دوکی شکل بوده که درناحیه پشتی خود در قسمت انتهای بدن آن از یک بالچه چربی ساخته شده است. در ناحیه دهان این ماهی دارای دندان بوده و باله دمی ماهی سالمون دارای بریدگی کامل نمی باشد. ماهی سالمون از گروه آزاد ماهیان سطح بدن آن از پوست پوشیده شده است.

صادرات ماهی سالمون پرورشی

منبع : salmono.ir

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خدیجه صادقی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09124205262
شماره تلفن ثابت:44150285
شماره فکس:02144150285
آدرس کانال: Iranmahiha@
آدرس سایت: www.iranfishco.ir
پست الکترونیکی: sadeghi_247@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

قیمت ماهی سالمون دریایی و پرورشی

قیمت ماهی سالمون ایرانی دریایی و پرورشی

قیمت ماهی سالمون ایرانی به چه عواملی بستگی دارد وقیمت آن در بازار چقدر است؟ …

کانال تلگرام telegram انواع ماهی